JASTAA

                

pl      en      de

JASTAA oferuje kompleksowe usługi projektowe. Architektura, jako struktura, jest dla nas spójną całością budynku z jego wnętrzem. Współpracujemy z klientami na każdym etapie inwestycji: od pierwszych pomysłów na nową działalność, przez analizy, koncepcje, projekty budowlane i wykonawcze, do nadzorów i koordynacji budowy. Wierzymy, że proces projektowy powinien dawać klientom coś więcej niż rysunki, dokumenty i pieczątki. Od pierwszego spotkania zadajemy pytania: Jaki jest cel? Dla kogo projektujemy? Jaką obiekt ma historię i jaką zaprojektujemy dla niego przyszłość? Ile to kosztuje i skąd wziąć te środki? Nie ma jedynej dobrej odpowiedzi, nie chcemy też stawiać się w pozycji wszystkowiedzącego autorytetu. Dlatego opracowaliśmy model współpracy z klientami oparty na dialogu, partnerstwie i zaufaniu. Bywamy szczerzy do bólu, ale też do bólu analizujemy możliwości, warianty i sposoby na rozwiązanie najtrudniejszych problemów projektowych. Niezależnie od ich skali. Bo rozpiętość podciągu jest tak samo ważna jak kolor doniczki. Jesteśmy wrażliwi na przestrzeń. Ponosimy za nią odpowiedzialność.

ETAPY PROCESU PROJEKTOWANIA

PROGRAMOWANIE Opracowanie scenariuszy funkcjonowania przestrzeni / obiektu o różnych porach dnia, tygodnia czy roku. Kontekst czasu.

ANALIZY Analizujemy możliwe układy przestrzenne i ich wpływ na funkcjonowanie. Kontekst miejsca.

KONCEPCJA Najbardziej kreatywna część pracy. Przedstawiamy spójny pomysł na budynek i jego wnętrze w formie szkiców, wizualizacji, rysunków a nawet animacji i komiksów.

BUDŻETOWANIE Założenia budżetowe opracowane razem z klientem. Nie boimy się rozmawiać o pieniądzach.

PROJEKT BUDOWLANY Opracowanie dokumentacji wielobranżowej budowlanej. Sprawne przeprowadzenie procesu formalno – prawnego o pozwolenie na budowę oraz konieczne uzgodnienia.

OPTYMALIZACJA Weryfikacja projektu w oparciu o analizę budżetu.

PROJEKT WYKONAWCZY Rysunki wykonawcze niezbędne do przeprowadzenia prac budowlanych i wykończeniowych na budowie. Detale, zestawienia.

NADZÓR Nadzór autorski nad realizacją pełniony w formie wizyt na budowie oraz konsultacji z dostawcami i wykonawcami na wezwanie Klienta. Każda wizyta jest udokumentowana w formie zdjęć i raportu przesłanego mailem.